בלוג
/
11 באפריל 2017

טיפים לבחירת מעקות זכוכית

פרטי פוסט
תאריך
11 באפריל 2017
מחבר

בין שלל מעקות המעטרים היום את המרפסות, את גרמי המדרגות ואת הבריכות הציבוריות והפרטיות, בולטת במיוחד הזכוכית. חומר הגלם המרשים והיוקרתי הזה נבחר על ידי בעלי בתים ועסקים כפריט שמשלב בין בטיחות לבין אסתטיקה, ובצדק. התחזוקה שלו פשוטה למדי, ההתקנה נוחה, וההשפעה על העיצוב רבה. אם אתם רוצים להכניס הביתה אור ואלגנטיות, ולהימנע מאלמנטים כבדים שיגרמו לעיצוב החלל להיראות מגושם מדי, זו הדרך הנכונה עבורכם. השאלה היחידה היא איך עושים את זה נכון, ולפניכם כמה טיפים חשובים.

בחירת סוג הזכוכית

החוק הישראלי קובע באופן ברור וחד משמעי איזו זכוכית יכולה לשמש לתכנון מעקה, וליתר דיוק, החוק מתמקד בזכוכית רבודה. המשמעות העיקרית של מעקות זכוכית מהסוג הזה היא שמדובר על לוחות כפולים המודבקים זה לזה, כך שבעת שבירה או ניפוץ הזכוכית לא תתנפץ לרסיסים קטנים ומזיקים שיכולים להסב נזק רב לא רק משום סכנת הנפילה (בהיעדר מעקה) אלא בשל סכנת הפגיעה הפיזית. במילים אחרות, מעקות זכוכית שמתכוננים על פי התקן הישראלי ובהתאם לתקנות המחמירות ביותר, הם קודם כל מעקות בטיחותיים יותר.

מיקום מעקות זכוכית וגובהם

התקן הישראלי קובע לא רק את סוג הזכוכית המותרת לשימוש, אלא גם פרטים טכניים אחרים, לרבות גובה המעקה. אם כן, כשאתם מתכננים מעקה בבית או במשרד מומלץ להקפיד שגובהה לא יפחת ממטרה וחמישה סנטימטרים. אם נדמה לכם שהתקן מחמיר, יכול להיות, אבל זכרו שהמעקה אמור לשמש כפריט בטיחותי הרבה לפני שהוא פריט עיצובי, ועוד יותר מכך – לגובה אין כל השפעה (בטח לא שלילית) על התוצאה היפה שתקבלו. מעקות זכוכית למדרגות יכולים להיות נמוכים יותר (90 ס"מ לכל הפחות), כאשר המרחק נמדד מקצה כל מדרגה בנפרד.

התקנת הזכוכית

פרט נוסף שיש לקחת בחשבון בעת תכנון מעקות זכוכית הוא עובי הזכוכית. על פי החוק, העובי הנדרש הוא 2 שכבות של זכוכית, שכל אחת מהן בעובי של 4 סנטימטרים לפחות. אל תקלו בכך ראש, לא רק משום שהחוק מחייב, אלא משום שמדובר באמצעי בטיחות שימנע נפילות ואסונות. לאחר שתבחרו את המעקה האיכותי והטוב ביותר, זה שגם ישתלב באופן מרשים ומדויק בעיצוב החלל כולו, תנו דגש גם איכות ההתקנה. התקנה יציבה וטובה מצד חברה מיומנת וצוות אמין ששם דגש על שירות מצוין, היא התקנה שתבטיח לכם ראש שקט באמת. כך תדעו שגם בהפעלת עומס מסוים על המעקה לא יאונה לו כל רע, ובעיקר לכם, לאורחים, לילדים וללקוחות שעל שלומם אתם שואפים לשמור מכל משמר.