501
בלוג
/
3 במאי 2017

שיקולים מנחים בבחירת מעקות

פרטי פוסט
תאריך
3 במאי 2017
מחבר

החוק בישראל מגדיר את הצורך בהתקנת מעקות, אבל נדמה שגם בלעדיו ברורה לכל בר דעת חשיבותו של המעקה. מעבר להיות פריט מעוצב שמשפיע במידה רבה על מראה החלל כולו, התקנת מעקות למדרגות פנים תעזור לנו קודם כל למנוע נפילות וחבלות. אם כן, לפני שאתם בוחרים את המעקה למדרגות הפנים שלכם או למדרגות המרכזיות במשרד, לפניכם כמה שיקולים מרכזיים שמומלץ לתת להם את תשומת הלב הראויה.

בחירת חומרי גלם

אחד הנושאים המרכזיים והחשובים ביותר הוא נושא החומר שממנו יתוכנן המעקה. בנושא הזה חשוב לזכור שניתן להתקין מעקות זכוכית או אלומיניום, וגם חומרי גלם אחרים יכולים לשמש בתהליך. הבחירה בחומר הנכון תלויה בכמה גורמים עיקריים. ראשית, אם אתם מתקינים מעקה במדרגות החיצוניות, אלו החשופות לשמש ולגשם, רצוי שחומר הגלם יהיה עמיד דיו. מעקה מעץ, למשל, בוודאי שאינו מתאים למדרגות חוץ. השמש תפגע באיכותו, הגשם יזיק לו, וסביר להניח שתוחלת חייו תהיה קצרה יחסית. מעקות אלומיניום יתאימו הרבה יותר, משום שהם יציבים ואיכותיים יותר. בכל הקשור למדרגות פנים מגבלת האקלים איננה רלוונטית, ובכל זאת רצוי לבחור בחומר יציב וטוב, שיהיה גם קל לתחזוקה. מעקות זכוכית הם אידאליים, וגם מעקות אלומיניום.

עיצוב מעקות

השאלה השנייה שצריכה להישאל היא שאלת העיצוב. מדרגות החוץ המובילות אל הדירה או אל המשרד הן הפנים של העסק ושל סביבת המגורים, והן משפיעות במידה ניכרת על התפיסה של הלקוחות, האורחים והמכרים שמגיעים לביקור. מעקה פשוט ונטול השראה ישדר מסר לא מאוד חיובי. מנגד, אם תבחרו להתקין מעקות אלומיניום בשטחים החיצוניים ותתמקדו בעיצוב נכון ומרהיב, תיצרו תחושה אחרת לחלוטין. באופן דומה, מדרגות הפנים משפיעות במידה רבה מאוד על מראה הסלון והדירה כולה, כך שבמקרה זה לעיצוב יש משמעות רבה עוד יותר. מעקות זכוכית משדרים יוקרה ואלגנטיות, מעקות אלומיניום משדרים פאר וסטייל אחר לחלוטין. השאלה הגדולה היא איזה סגנון מדבר אליכם.

תחזוקת המעקה

בסוף, אחרי שבחרתם את החומר המועדף עליכם וגם את הסגנון שתכניסו הביתה, בדקו מה המשמעות מבחינתכם מכאן ואילך. במילים אחרות, תחזוקת המעקה היא קריטית. מעקות זכוכית לרוב יחייבו ניקיון תדיר כדי לשמור על מראה הזכוכית, בוודאי בבתים שבהם הילדים אוהבים לשחק ולגעת בזכוכית בכל הזדמנות. באופן דומה, מעקות זכוכית בבתי עסק עשויים גם להתלכלך כתוצאה מהתנועה הרבה במקום. מעקות אלומיניום דורשים פחות תחזוקה במובן הזה.