איך לבצע נכון התקנת פרגולת אלומיניום בכוחות עצמכם?

איך לבצע נכון התקנת פרגולת אלומיניום בכוחות עצמכם?

צרו קשר ונשמח לעזור לכם
לשירות והזמנות:
08-9309311  

עד לפני מספר שנים ניתן היה להשיג אך ורק פרגולות מעץ. עץ זה אומנם חומר טבעי ויפה, אבל החיסרון הוא שהשמש הורסת את העץ עם הזמן וחייבים לבצע המון תחזוקה, צביעה, שמן למניעת התייבשות וכן הלאה. אז הבשורות הטובות הן שאפשר כיום להצטייד בכמה כלי עבודה די בסיסיים ולהרכיב לבד פתרון אפילו יותר טוב מפרגולת עץ. מקדחה מקיטה, פלס, ברגים, לא צריך הרבה יותר מזה ובתוך יומיים שלושה תהיה לכם פרגולה מאלומיניום, יפה ומוכנה. שבעה שלבים, ואתם בעניינים.

שלב ראשון – מודדים

אם אין לכם מקדחה מקיטה, כדאי שתכינו אחת כזאת בהישג יד כי עוד מעט נתחיל בעבודה. וכעת, צריך להצטייד גם במטר, לצורך מדידה. אנו מניחים שכבר יש לכם שטח שבו אתם עומדים להתקין את הפרגולה. יתכן שזו הגינה שלכם ואולי זו מרפסת פתוחה. על כל פנים, יש פרגולות במידות שונות אז צריך להיות מדויקים.

השלב שני – קיט או חלקים

לפני שנוכל לפרט איך לבצע נכון התקנה של פרגולה מאלומיניום, רצוי לדעת שיש שתי דרכים אפשריות. דרך אחת היא לקנות קיט, כלומר ערכה מוכנה להרכבה. הדרך השנייה היא להזמין חלקים בנפרד. הדרך המומלצת היא, כמובן, להזמין ערכה להתקנה פרגולה באופן עצמי. כדי להזמין חלקים ולהשלים את הבניה צריך לא רק סבלנות אלא גם הרבה מאוד ידע קודם. אז אחרי שיש ברשותכם כלי אמין כמו מקדחה מקיטה וקיט של חלקי אלומיניום להרכבת פרגולה, אפשר להתחיל בעבודה.

שלב שלישי – מסמנים

כעת, לפי הקיט או חלקי הפרגולה שיש בידיכם צריך לבצע בשטח כמה דברים. בעזרת פלס, חשוב שהסימונים יהיו ישרים. מסמנים את המיקום שבו תחברו את הקורה, לקיר של הבית. זאת, מתוך נקודת הנחה שזו פרגולה שצמודה אל הקיר. צריך לסמן על הקרקע גם את המיקום שבו חופרים את היסודות או שלשם מחברים את הברגים, באם יש שטח מרוצף שמעליו תעמוד הפרגולה. צריך לסמן את המקום שבו לאחר מכן יוצבו העמודים ואפשר לסמן גם את המקום המדויק שמעליו לאחר מכן יעמוד הגג של הפרגולה.

שלב רביעי – חיבור הקורה לקיר המבנה

בשלב זה, מצמידים את הקורה שעשויה אלומיניום אל הקיר של המבנה. נעזרים בקווי הסימון שסימנו קודם לכן. את הקורה מחברים, כמובן, בעזרת המקדחה. מקובל לעשות שימוש בברגים גדולים במיוחד כדי להשיג אקסטרה יציבות.

שלב חמישי – חיבור הבסיס לעמודים

כעת נחבר את הבסיסים לשני העמודים שנמצאים מול המבנה. מדובר בשני חלקי מתכת, בדרך כלל, שלתוכם מכניסים את עמודי האלומיניום של הפרגולה. יש לחזק את הבסיסים הללו בעזרת ברגים תואמים. רק לאחר מכן מתקינים את העמודים. יש לציין כי לפעמים יש צורך ביצקת תשתית בטון ואם אין לכם את הציוד המתאים תצטרכו להזמין איש מקצוע בשביל זה.

שלב שישי – חיבור קורות עליונות

כעת, בעזרת המקדחה וברגים מתאימים מחברים את הקורות העליונות. אלה הם קורות האלומיניום שמהווים תמיכה לגג של הפרגולה. ראשית מחברים את הקורה שמחברת בין שני העמודים. לאחר מכן, מחברים מלמעלה את הקורות שנמצאים בניצב. אלה הקורות שפונים לעבר הקיר של המבנה.

שלב שביעי – הנחת הגג או החיפוי

בשלב זה יש להניח את הגג על הפרגולה ולחבר אותו כהלכה. גם את החיבור הזה ניתן לבצע תוך שימוש במקדחה. יש סוגים שונים של כיסויים או חיפויים שיכולים להתאים. הגג יכול להיות מעין רשת של אלומיניום, קיימת גם אפשרות להניח סוג של מפרש הצללה. החיבור צריך להיות חזק למניעת קריעה או התרופפות.

שתף עמוד:

צרו קשר ונשמח לעזור לכם

loading...