לשירות והזמנות:

מעקות בטיחות במבני תעשייה ומסחר

באיזה מבני תעשייה ומסחר יש להתקין מעקות בטיחות?

בתקנות התכנון הבנייה נקבע כי חובה להתקין מעקות בטיחות בכל מרפסת ובכל פתח בקיר הבניין ממנו קיימת סכנת נפילה. כמו כן יש להתקין מעקה אם קיימים הפרשי גובה של לפחות 60 ס"מ בין מפלסים סמוכים בבניין, וגם בגג המבנה יש להתקין מעקה אם ניתן להגיע לגג בחדר מדרגות.

ברוב המקרים, מומלץ להתקין מעקה אלומיניום במבני תעשייה ומסחר, אך בבנייה המודרנית מקובל להתקין מעקות זכוכית, כל עוד משתמשים בזכוכית בטיחותית רבודה. זכוכית בטיחות רבודה היא למעשה שתי שכבות של זכוכיות וביניהן מודבקת שכבה העשויה מפלסטיק ייעודי, כך הזכוכית אינה מתנפצת לרסיסים בגלל מכה חזקה, והמעקה גם עמיד יותר.

מחפשים פרגולות אלומיניום ? פנו אלינו או השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה שתעשה את ההבדל.

כיום, בכל מבנה מסחרי או תעשייתי, יש להתקין מעקות בטיחות למניעת נפילות ופציעות. התקן הישראלי ת"י 1142 מחייב כי המעקה יתוכנן על ידי אדריכל, מהנדס או הנדסאי המוסמכים לכך על פי החוק הישראלי. לכן, חשוב לבחור היטב את החברה ממנה מזמינים מעקה בטיחות למפעל, למרכז מסחרי ולכל מקום אחר. יחד עם זאת, מעבר להיבט הבטיחותי של המעקה חשוב לקבל החלטה נכונה גם מבחינת עיצוב, חומרים, חוזק ומראה.

מעקה תקני על פי התקן המחייב:

המציאות מוכיחה כי במפעלים, במרכזי קניות הומי אדם ובמבנים ציבוריים רבים, יש מעקות בטיחות מעוצבים מרשימים ביופיים, אך לא בהכרח הם עומדים בדרישות התקן הישראלי. יזמים וחברות בנייה מזמינים את המעקה מיצרנים שאינם מכירים את התקן המחייב, ויש בכך סכנה מוחשית לחיי אנשים העובדים או מבקרים במבנה.

לכן, חשוב להכיר את הדרישות הבסיסיות לייצור ולהתקנת מעקות בטיחות במבנים השונים. על פי ת"י 1142 מעקה תקני הוא:

  • תכנון מקצועי – המעקה תוכנן על ידי אדריכל, מהנדס או הנדסאי בעלי ידע והסמכה לכך.
  • גובה המעקה – יש להתקין מעקה בטיחות בגובה של לפחות 105 ס"מ, למעט בגרם מדרגות בחלק המשופע בו המעקה צריך להיות בגובה של לפחות 90 ס"מ. כדאי לדעת כי את גובה המעקה מודדים מפני המשטח המשמש כמדרך רגל.
  • מרווח בין רכיבי המעקה – התקן הישראלי מחייב תכנון והתקנת מעקה בטיחות עם מרווח בין רכיבי המעקה (מרווח בין הרכיבים לבין עצמם ומרווח בין הרכיב לקיר) כך שלא ניתן יהיה להעביר כדור בקורט 10 ס"מ, כמו כדור טניס.
  • לא ניתן לטפס – אין לתכנן ולהתקין מעקה בטיחות עליו ניתן לטפס, כדי למנוע אפשרות טיפוס יש לתכנן את המעקה כך שהמרווח בין האלמנט התחתון לעליון יהיה לפחות 90 ס"מ.

חם בשמש? המרפסת שלכם לא עושה את המירב? אופק מעקות ואלומיניום מציעים לכם פתרונות הצללה של עד 100% הגנה מפני הכל מזגי האוויר. פנו אלינו או השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה שתעשה את ההבדל.

לא לשכוח להתקין תריסי גלילה

לאחר בחירת מעקות למבנה תעשייה או מסחר, כדאי להזמין גם תריס גלילה חשמלי לסגירת מפתחים שונים במבנה. בנוסף למעקות בטיחות, תריס גלילה הוא אמצעי מיגון יעיל ואפקטיבי, ניתן לבחור מתוך קשת רחבה של עיצובים, כאשר לחנויות במרכז מסחרי ניתן להזמין תריס שקוף משלבי פוליקרבונט.

פוסטים נוספים
חיפוי קיר אלומיניום

חיפוי קיר אלומיניום

חיפוי קיר אלומיניום – מה היתרונות שלו? לכל חדר בבית שלנו יש חשיבות מיוחדת לחיינו ולאיכות החיים שלנו. בסלון אנו נמצאים עם המשפחה, בחדר השינה

קרא עוד »
מעקות למרפסות

מעקות למרפסות

מעקות בטיחות למרפסת הוא מרכיב חובה בכל מרפסת, בין שמדובר במרפסת תלויה ובין שמדובר במרפסת על עמודים. בבחירת מעקות למרפסות חשוב מאוד להבטיח עמידה במספר

קרא עוד »
מעקות אלומיניום למרפסת

מעקות אלומיניום למרפסת

יותר ויותר אנשים מתקינים היום מעקות אלומיניום למרפסת. בין שלל חומרי הגלם שקיימים בחוץ, האלומיניום בהחלט זוכה למקום של כבוד. אין ספק שהוא מציע לנו

קרא עוד »
התקנת מסתורי כביסה

התקנת מסתורי כביסה

התקנת מסתורי כביסה- הלכה למעשה התקנת מסתורי כביסה יגנו על הכביסה שלכם מפני גללי יונים, חול, שמש חזקה ואבק. מה חשוב לדעת לפני שבוחרים מסתור כביסה?  לפי

קרא עוד »
בדק בית

בדק בית – איכות ללא פשרות

רכישת דירה היא הליך סבוך ומורכב הדורש הרבה מאד חשיבה, טיפול בנושאים כספיים בסדרי גודל משמעותיים ואין ספור החלטות כדי להשלים את המעטפת וליהנות ממגורים

קרא עוד »

תפריט Menu