מעקות למרפסות תלויות

מעקות למרפסות תלויות

צרו קשר ונשמח לעזור לכם
לשירות והזמנות:
08-9309311  

מעקה בטיחות למרפסת הוא מרכיב חובה בכל מרפסת, בין שמדובר במרפסת תלויה ובין שמדובר במרפסת על עמודים. בבחירת מעקות למרפסות תלויות חשוב מאוד להבטיח עמידה במספר קריטריונים הן לטובת רמת הבטיחות של המשתמשים במרפסת והן לטובת האווירה והחוויה מהן הם יוכלו ליהנות, ועל כך נסביר בשורות הבאות.

הפרמטרים המרכזיים לבחירת מעקות למרפסות תלויות

כאמור, מעקה בטיחות הוא מרכיב חובה בכל סוג של מרפסת, ועל כן הפרמטרים שנפרט בהמשך לגבי מעקות למרפסות תלויות, נכונים גם לסוגים אחרים של מרפסות בדיוק באותה מידה. הפרמטר הראשון שאליו חשוב להתייחס הוא כמובן פרמטר הבטיחות. בהיבט זה, על המעקה להיות בגובה המתאים על מנת למנוע נפילה של המשתמשים במרפסת, ובניגוד לתפיסה הרווחת, סכנה זו עומדת גם לפתחם של אנשים מבוגרים ולא רק של ילדים קטנים. בהיבט זה, חשוב שהמעקה יהיה בעל חוזק מבני רב, שיהיה מקובע היטב למבנה היסוד של המרפסת ושיימתח לגובה מינימלי שעובר את מחצית גובה גופו של אדם טיפוסי. ככל שהמעקה יהיה גבוה יותר כך הוא יציע רמה גבוהה יותר של בטיחות, וכפי שנסביר בהמשך, אפשר למתוח את המעקה לגובה רב מבלי לפגוע בחוויה של מרפסת פתוחה.

הפרמטר הנוסף שיש לבחון בבחירת מעקות אלומיניום המותקנים במגוון מרפסות תלויות, וזאת בהמשך למה שאמרנו קודם לכן, הוא הפרמטר של אסתטיקה ואווירה. המעקה צריך לאפשר זרימה חופשית של אוויר ולהבטיח את היכולת של המשתמשים במרפסת ליהנות מהנוף מסביב. לשם כך ניתן להשתמש במעקות סורגים המציעים את הפתרון הזול ביותר. יחד עם זאת, אם אתם מחפשים חוויית נוף מושלמת, ובמיוחד אם המרפסת שלכם ממוקמת בקומה גבוהה או באזור שמציע לכם חוויית נוף עוצר נשימה, תוכלו לבחור דווקא במעקות זכוכית.

מעקה זכוכית למרפסת אמור להיות בעל חוזק מבני רב, בדרך כלל באמצעות שימוש בזכוכית כפולה עם ציפוי למינציה חזק. הוא אמור להיות עמיד בשבירה והוא אמור גם להיות כמה שיותר שקוף כך שהחוויה תהיה כאילו הוא כלל לא שם. לעניין מעבר האוויר, הכלל אומר שיש לשמור על שלמות המעקה עד למקסימום גובה דרכו נשקף הנוף מהמרפסת, ומעל גובה זה ניתן להוסיף חריצים או חורים במעקה על מנת לאפשר זרימה של אוויר. באופן זה החריצים אינם פוגעים בחוויית הנוף אך כן מאפשרים מעבר חופשי של אוויר מהמרפסת ואליה.

מעקות מובנים למרפסות תלויות

במרבית המקרים, כאשר אתם מזמינים מרפסת תלויה, אתם אמורים להזמין אותה כיחידה אחת הכוללת גם את המעקה. על כן, את כל הנושא של מעקות למרפסות תלויות יהיה עליכם לשקול ולבחון כבר בזמן הזמנת המרפסת. יחד עם זאת, תוכלו להזמין מעקות חדשים, לשנות ולרענן את מראה המרפסת התלויה בכל שלב של חייה, גם לאחר שכבר הורכבה בביתכם.

שתף עמוד:

צרו קשר ונשמח לעזור לכם

loading...